سارا ام ار تی

تغذیه سالم ، مطمئن و دلچسب در سفر یعنی این - سارا ام آر تی

تغذیه در سفر ؛ چگونه می توان در سفر جاده ای غذا ها را تازه نگه داشت

وقتی به یک سفر جاده ای می روید، آخرین چیزی که دوستش دارید غذاهایتان هستند، چون احتمالا فاسد و بد مزه شدند. به همین دلیل مهم است که بدانید چطور غذا را به درستی برای سفر جاده ای خود آماده کنید و سپس، شما باید مکان خنک خود را برای نگه داشتن غذای تازه تا جای ممکن درست بسته بندی کنید و حتما درباره وعده های خود برنامه ریزی کنید تا مقدار صحیحی از غذا را به همراه داشته باشید، از یک سرد کن با کیفیت بالا استفاده کنید و از یک سردکن جداگانه برای نوشیدنی ها برای مدت سفر خود استفاده کنید که امروز درباره تمام این جزئیات در این بخش از سارا ام ار تی برای شما توضیح خواهیم داد پس برای رعایت بهداشت تغذیه در سفر به این نکات با دقت کامل توجه کنید.

 نحوه تغذیه در طول سفر 

بخش 1. آماده سازی از روز قبل: 

 غذاهایی را انتخاب کنید که راحت آماده می شوند و در سفر جاده ای شما باقی می مانند و خراب نمی شوند.

چیزهایی مثل گوشت گوساله، پنیر، هات داگ ها و یا سوسیس های از قبل آماده شده، میوه ها و سبزیجات، سالاد سیب زمینی یا سالاد پاستا و دیگر اقلام از قبل آماده و از قبل پخته شده انتخاب های خوبی هستند و برای صبحانه، نهار، و شام هر روز سفر خود برنامه ریزی کنید و مواد لازم را بردارید .

تغذیه در سفر

تغذیه مناسب و اصولی در سفر 

 این غذا ها در سریع ترین شکل ممکن خراب می شوند.

 چیزهایی مثل ساندویچ در سفر های جاده ای راحت هستند و مواد غذایی آن ها مدتی طولانی در سردکن تان باقی خواهد ماند.

مواد غذایی خود را آماده کرده و وعده ای کنید تا آن را در سردکن قرار دهید.

 چیزهایی مثل میو ه ها و سبزیجات را خرد کنید تا آماده باشند و فضای کمتری را اشغال کنند و چیزهایی مانند گوشت خام را از بسته بندی ذخیره خود بردارید و آن را به بخش هایی از جعبه یا کیسه های کوچک تر ببرید و اگر ادویه جات همراه با خود م یبرید، مقادیر کمی از آن ها را در ظروف کوچک بریزید تا اینکه کل بطری و یا ظرفشان را بیاورید.

تازه نگه داشتن مواد غذایی

نحوه چیدمان اقلام تغذیه در سفر

نکته: به منظور تازه نگه داشتن غذا در سفر جاده ای, به یک سردکن با کیفیت نیاز خواهید داشت.

 مدلی از سرد کن را انتخاب کنید که حداقل (5.1 سانتیمتر) ضخامت داشته و از پلاستیک ساخته شده باشد و همچنین بهتر است از 2 سردکن استفاده کنید, یکی برای غذا و یکی برای نوشیدنی.

 مواد غذایی تهیه شده را در ظروف و کیسه های زیپ دار قرار دهید.

 مواد غذایی را در کیسه های پلاستیکی قرار دهید که این کار غذا را از مرطوب شدن یا چکه کردن و آلوده کردن غذاهای دیگر در سردکن دور نگه می دارد و سعی کنید تا حد امکان فضا داشته باشید .

 تا حد ممکن هوشیار باشید و وسایل را در کیسه ها و ظروف به اندازه کافی بزرگ نگه دارید. این کار باعث صرفه جویی در فضا می شود و به شما اجازه می دهد غذاه ا را محکم تر در سرد کن خود بسته بندی کنید تا آن ها را سردتر نگه دارد.

 غذاهای خام مرطوب مانند میوه ها و سبزیجات را در بسته بندی مهر و موم شده قرار دهید وگرنه تازه باقی نمی مانند یا قبل از بسته بندی آن ها را نشورید یا قبل از اینکه آن ها را بسته بندی کنید، به طور کامل خشک کنید.

غذا سرد کن

برای تغذیه در سفر بهتر است یک سرد کن داشته باشیم 

چگونه در سفر تغذیه سالم داشته باشیم 

 تمام غذا های فاسد شدنی که در روز اول نخواهید خورد را فریز کنید تا بیش تر سالم بمانند :

 1. غذا هایی را که به سرعت فاسد می شوند، به خصوص گوشت خام را لز روز قبل سفرتان در فریزر قرار دهید و بگذارید یک شب منجمد شوند و برای غذا های اولین روز تان اجازه ندهید که زیاد فریز شوند و همچنین می توانید چیزهایی مانند میوه ها و سبزیجات را که فوری آن ها را نمی خورید و می خواهید مدت طولانی تری بمانند نیز منجمد کنید.
 2.  تمام مواد غذایی فاسد شدنی که منجمد نمی کنید را در یخچال قرار دهید.
 3. بقیه مواد غذایی خود که در فریز بد می شوند را در یخچال بگذارید تا عمرشان را افزایش دهید.
 4. این شامل اقلامی مانند محصولات لبنی است که ممکن است به طور معمول آن ها را بیرون قرار دهید .
 5. نیازی نیست این کار را برای آیتم های غذایی فاسد نشدنی مانند آجیل یا دیگر میان وعده ها انجام دهید که خراب نخواهد شد.
 6.  به اندازه کافی بطری آب فریز کنید و در کف سردکن قرار دهید.
 7. بررسی کنید که چند بطری آب در کف سردکن شما جا می گیرد، سپس حداقل این تعداد را منجمد کنید. این ها به عنوان قطعه های یخ عمل می کنند تا غذا را خنک تر نگه دارید و سپس می توانید آن ها را بنوشید و شما همچنین می توانید این کار را با چندین بطری آب با اندازه تک نفره انجام دهید و یا چند بطری بزرگ تر را با آب پر کنید و آن ها را منجمد کنید تا تکه های یخی بزرگ ت ری داشته باشید.
 8. برای مثال، شیشه نوشابه دو لیتری یا شیر به خوبی قطعه های یخ برای سردکن بزرگ خواهند بود و اگر نمی خواهید بطری های آب را مصرف کنید یا آن ها را ندارید، می توانید از بسته های یخ تجاری استفاده کنید و یا مقداری آب را در کیسه های پلاستیکی منجمد کنید تا تکه های یخی داشته باشید.

 سردکن خود را با آب شیر و 1 تا 2 کیسه یخ در شب قبل پر کنید:

 1. بقیه راه را با آب شیر پر کنید و آن را ببندید و بگذارید یک شب بماند که این کار به شما اطمینان می دهد سردکن تا زمانی که غذا را وارد آن می کنید یخ زده و غذا سردتر باقی می ماند.
 2. قبل از بستن سردکن برای سفر جاده ای حتما آب و یخ را بردارید.

بخش 2.سردکن را به درستی بسته بندی کنید:

 1. همانطور که پیش تر گفته شد، کف سردکن خود را با بطری های آب یخ زده پر کنید.
 2. بطری های یخ زده آب را از فریزر بردارید و آن ها را به طور مستقیم در کف سردکن بگذارید و این لایه پایه یخ را تشکیل می دهد که غذای شما را سرد و تازه نگه می دارد.
 3. همه چیز را مستقیماً از یخچال و فریزر در آخرین لحظه قبل از رفتن و در کوتاه ترین زمان ممکن بسته بندی کنید و بدایند که هرچه هوای گرم تری به غذا نفوذ کند، بیشتر سالم می ماند.

 مواد غذایی منجمد را در بالای بطری های یخ زده آب قرار دهید:

آخرین موادی که آن ها را می خورید و حساس هستند را در پایین ترین قسمت قرار دهید چرا که آن ها اگر در تماس مستقیم با تکه های یخی باشند، یخ زده خواهند ماندو احتمال خرابی آن ها بسیار بسیار کم خواهد شد .

 1. چک کنید تا مطمئن شوید که همه گوشت و دیگر موارد منجمد شده به خوبی آب بندی شده باشند و زمانی که آب می شوند نباید آبش به سردکن و مواد غذایی دیگری نشت کند.
 2. همه چیز را درست در کنار هم قرار دهید تا مطمئن شوید که هیچ چیز به طور تصادفی در سردکن باز یا بسته نمی شوند.

 یک لایه از تکه های یخ را در هر لایه از مواد غذایی اضافه کنید:

 1. قبل از اینکه لایه بعدی را بسته بندی کنید، یک لایه از تکه های یخ را در بالای مواد غذایی یخ زده بریزد و این کار را بین هر لایه که می خواهید غذای خود را به مدت طولانی سردتر نگه دارید انجام دهید.
 2. سارا ام ار تی توصیه می کند که در طول سفر جاده ای شما هیچ یخ ذوب شده ای را دور نریزید،، مگر این که بخواهید آن را با یخ تازه جایگزین کنید و حتی آب یخ زده شده به شما کمک می کند که غذای خود را سرد و تازه نگه دارید.

 اقلام غیر حساس را در وسط سردکن قرار دهید:

همه اقلامی که در یخچال دارید را اضافه کنید که در خطر خرد شدن با لایه بعدی نیستند و اینها شامل چیزهایی مانند ادویه جات، میوه ها در ظرف های در بسته، گوشت ذوب شده، پنیر و غذاهای آب شده است که شما قصد دارید آن روز بخورید و به یاد داشته باشید قبل از اینکه لایه بالایی غذا را اضافه کنید، لایه بعدی را با یک تکه های یخی بپوشانید.

انواع اقلام غذایی

غذاهای خود در سفر اینگونه بچینید 

 اقلام حساس را در بالای بالا قرار دهید تا خرد نشوند :

چیزهایی را بگذارید که ممکن است خرد شوند، مانند تخم مرغ و سبزیجات و در بالای آن هیچ چیز سنگینی نخواهد بود و در نهایتآن ها را با یک لایه سبک نهایی از تکه های یخ بپوشانید .

 1. هرچه خنک تر باشد، چیزهای بیشتری سرد و تازه باقی خواهند ماند و اگر فضاهای خالی زیادی دارید، آن ها را با تکه های یخ پر کنید و یا از نوشیدنی های منجمد یا یخ زده برای پر کردن شکاف ها استفاده کنید و همچنین می توانید چیزهایی را که می خواهید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید، مانند نهار روز اول در بالا بچینید.
 2.  از یک سردکن جداگانه برای نوشیدنی ها استفاده کنید تا سرد کن اصلی مواد غذایی را باز نکنید .
 3. نوشیدنی ها را در یک سردکن جداگانه بسته بندی کنید تا برای دسترسی به آن ها نیازی به باز کردن و بستن سردکن خود نداشته باشید چرا که هر چه در سردکن بیشتر باز باشد، یخ سریع تر آب خواهد شد و غذای شما شروع به گرم شدن خواهد کرد .
 4. اگر واقعاً نمی توانید از یک سردکن دوم استفاده کنید، یک لایه از نوشیدنی ها را بین مواد غذایی منجمد و لایه بعدی مواد غذایی بگذارید و چند نوشیدنی را در بالای سردکن قرار دهید تا بتوانید به سرعت آن ها را بیرون بکشید .

 نکته: زمانی که سفر خود را آغاز کردید، سردکنتان را در ماشین خود بسته کنید و سعی کنید در صورت امکان، آن ها را داخل اتومبیل قرار دهید تا اینکه در صندوق عقب بگذارید و آن ها را تا جایی که ممکن است در طول سفر بسته نگاه دارید و هر وقت از اتومبیل خود بیرون آوردید در جایی نگه دارید که سایه باشد .

بازدید : - بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : 15 ژوئن 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها