سارا ام ار تی

چرا افرادی که با بسته غذای رژیمی لاغر می شوند موفق ترند؟ - سارا ام آر تی

راز موفقیت بسته غذاهای رژیمی در بلند مدت چیست؟

غروب گرم هفدهم تیرماه تعدادی از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه سلامت گرد هم آمدند تا از دغدغه هایشان از اوضاع اقتصادی و حوزه سلامت با مسئولین گفتگو کنند. امروزه اکثر مردم درگیر هر دوی این موضوعات هستند ؛ از سویی مشکلاتی نظیر چاقی ، لاغری ، دیابت ، کبد چرب و تناسب اندام و از سوی دیگر شرایط اقتصادی ، تحریم ها و نوسانات بازار. چنین شد که تصمیم گرفتم در این گردهمایی شرکت کنم. گردهمایی که ظرف چند روز و سریع شکل گرفته بود تعداد زیادی را جلب کرده بود و موضوعات زیادی مطرح شد که بالطبع قابل حل کردن در کوتاه مدت نبودند.

ولی یکی از اتفاقات خوب آن رویداد این بود که یکی از دوستانم من را با آقایی به نام امینی مدیر یکی از مراکز خیلی فعال در حوزه تغذیه و لاغری معرفی کرد. عملا گپ و گفت چند دقیقه ای ما آنقدر جالب بود که قرار شد روز دیگری گفتگویمان را ادامه دهیم. حدودا دو هفته بعد فرصت شد که دوباره ملاقات کنیم و بر خلاف انتظارم در یک کافی شاپ قرار گذاشتیم. فکر می کردم فردی که تولید کننده بسته غذاهای رژیمی است زیاد اهل کافی شاپ نباشد. ولی روز ملاقات متوجه شدم که مشکل کافی شاپ نیست، بلکه لایف استایل یا همان سبک زندگی ما است.

بعد از احوال پرسی های اولیه آقای امینی سفارش یک لاته داد با شیر کم چرب و بدون شکر. بعد از کیفش دو عدد اسنک درآورد و یک عددش را به من تعارف کرد، گفت این یکی از محصولات مرکز تندرستی خورشاد هست، یک صد و سی کالری بیشتر ندارد، ضمن اینکه پروتئین خوبی هم دارد و حتی برای پیش از ورزش هم مناسب است در حالی که یک اسلایس کیک معمولا بیش از سیصد کالری دارد. همیشه یکی دو تا چیز شبیه این همراه دارم. بدین شکل جلسه دو ساعته آنروز ما پیش از پرسیدن اولین سوال، عملا با عدد و کالری شماری و یک نکته تغذیه ای شروع شد.

بایت شکلات رژیمی خورشاد

اولین سوالم این بود که مرکز تندرستی خورشاد چگونه شروع شد و ایده اولیش از کجا آمد؟

امینی :اوایل سال 2001 از ایران مهاجرت کردم و چند ماه بعد در محلی که کار می کردم برای اهدای خون مراجعه کردم. بعد از دو بار که فشار خونم را گرفتند، گفتند که امکان اهدای خون ندارم چون فشارم روی شانزده بود، چیزی که پیش از این هرگز سابقه نداشت. آن زنگ خطری شد برای من در سن 26 سالگی. من از بچگی همیشه چاق بودم و دوره دانشگاه حتی تا یکصد و بیست کیلوگرم رسیدم. آن لحظه را خوب به خاطر دارم. با توجه به سابقه سکته قلبی در خانواده، اضافه وزن و چاقی من و حالا فشار خون بالا، فهمیدم که باید کاری کنم.

البته سال های اول مثل بقیه افراد با روش های سنتی و توصیه اطرافیان گاهی یک چند کیلویی کم میشد ولی دوباره اضافه وزن  مثل یویو برمیگشت سر جای اولش. حتی یکبار حدود شش ماه نشاسته را کامل حذف کردم و هر روز ورزش می کردم ولی هم قوای جسمانی ام به شدت تحلیل رفت و هم ادامه دادنش سخت بود. سال 2006 یکی از دوستانم شرکت معروف Jenny Craig را معرفی کرد که بسته غذاهای رژیمی با کالری مشخص تولید می کند.

آنجا بود که برای اولین بار با مبانی اصلی علم تغذیه و سبک زندگی درست آشنا شدم. همان شد که از آن سال به بعد هیچوقت اضافه وزن نداشتم.  هر سفر که ایران میامدم برای دوستان قدیمی و بستگان سوال بود که مگر میشود. سال 2012 به دلایلی به همراه خانواده به ایران برگشتیم، تصمیم گرفتیم که کاری شبیه آن در ایران راه بیاندازیم که نتیجه آن شرکت تندرستی خورشاد شد.

رژیم غذایی لاغری زیر نظرمتخصصین تغذیه خورشاد همراه با بسته غذاهای رژیمی

چرا خورشاد؟ منظورم این است که کلمه خورشاد از کجا آمد؟

امینی :خورشاد ترکیب دو کلمه «خوردن» و «شاد بودن» است. یعنی بخورید و شاد باشید. راستش من به عنوان یک فرد با سابقه چاقی میدانم که آدم هایی که اضافه وزن و چاقی دارند از فرایند رژیم لاغری گرفتن ذهنیت خوبی ندارند چون فکر میکنند که باید دور غذاهای خوشمزه را خط بکشند و ضمنا آنها معمولا یک رابطه احساسی با غذا دارند. ولی واقعیت این است که تقریبا میشود همه چیز خورد ولی درست خورد، با این شرایط فرایند لاغر شدن می تواند خیلی هم شاد و لذت بخش باشد. کم کردن سی کیلو و یا حتی دو کیلو وزن و حفظ آن، یک دستاورد خیلی بزرگ و نشانه اراده قوی است.

هنوز به ایران برنگشته بودیم که اسم «خورشاد» را ساختیم، دامین های وبسایت را ثبت کردیم و لوگو را طراحی کردیم. یادم هست که یک روز لوگوی خورشاد را به مشاور تغذیه ای که در خارج داشتم نشان دادم و پرسیدم چه برداشتی از این داری؟ گفت یک فرد شاد و پرانرژی می بینم. همان شد که نام خورشاد نهایی شد. ضمن آنکه واژه خورشاد در فرهنگ دهخدا به معنای خورشید هم هست که در لوگوی خورشاد تداعی شده است.

خورشاد مرکز تخصصی تغذیه، غذای رژیمی، رژیم غذایی آنلاین و اپلیکیشن رژیم لاغری

یک کم درباره بسته غذای رژیمی توضیح بدهید. چی هست؟ چه مشخصاتی دارد؟

این نمونه آمریکایی که من از آن بسته غذای رژیم لاغری می گرفتم حدود چهل سال است که فعالیت دارد، بیش تر از 700 تا مرکز مشاوره در آمریکا و کانادا دارد با سابقه بسیار درخشان و اکنون که با شما صحبت می کنم نُه سال پیاپی در لیست بهترین و موفق ترین برنامه های رژیم غذایی و کاهش وزن با بیشترین ثبات انتخاب شده است.

وقتی که یک نمونه خوب و موفق وجود دارد باید از آن استفاده کرد. خورشاد بر همان پایه طراحی شد. بسته های غذای رژیمی با کالری مشخص از 900 کالری تا 2600 کالری طراحی شدند، سه وعده اصلی، سه میان وعده و مقدار معینی میوه، لبنیات و سبزیجات در روز و البته یک دسر خوشمزه رژیمی که رژیم گرفتن را خیلی دلپذیر و دوست داشتنی تر می کند.

به جرات می توانم بگویم که برنامه رژیم غذایی خورشاد حتی امتیازهایی نسبت به نمونه آمریکایی دارد. نمونه آمریکایی حدودا 40 یا 50 نوع غذا بیشتر ندارد که همه یا منجمد هستند و یا مواد نگهدارنده دارند، سالاد هم تولید نمی کند. ولی خورشاد تا امروز 200 نوع غذا، صبحانه، سالاد و دسر رژیمی طراحی و تولید کرده است. خورشاد غذاها را روزانه تولید می کند و بدون هیچگونه افزودنی تازه به دست مشترکین میرساند. علاوه بر این سالاد های متنوعی دارد و حدود 35 نوع دسر رژیمی و تعداد زیادی صبحانه جذاب طراحی کرده است.

نمونه غذاهای رژیمی خورشاد، نهار و شام، صبحانه، سالاد و دسر

عملا خورشاد بسته غذای رژیمی کامل به همراه مشاوره دائمی به فرد میدهد. ابتدا یک آنالیز کلی از وضعیت فرد به عمل میاید و سپس پرونده وی برای مشاوره اولیه در اختیار یکی از مشاورین تغذیه خورشاد قرار میگیرد. طی این فرایند محاسبه انرژی و کالری مورد نیاز روزانه صورت می گیرد، بیماری ها و داروهای مصرفی و حتی ذائقه و آلرژی ها لحاظ می شود.

سپس برنامه رژیم لاغری وی به واحد تولید خورشاد ارسال می شود و فرد هر روز یک بسته غذای رژیمی شامل وعده های اصلی، سالاد ها و دسر دریافت می کند. هر هفته مشاور تغذیه پیشرفت و شرایط وی را بررسی می کند و در صورت نیاز برنامه رژیم غذایی را کمی تغییر می دهد. البته مشاوره در هفته اول و دوم گاهی به پنج یا شش بار هم می رسد تا آموزش های لازم به تدریج  داده شود. هدف اصلی ما این است که فرد به چنان سطحی از آگاهی و اعتماد برسد تا بتواند بعد از اینکه با خورشاد به وزن دلخواه رسید، خودش سبک زندگی درست و تغذیه مناسب را ادامه دهد.

برنامه رژیم غذایی لاغری خورشاد

تا امروز حدودا 7000 نفر از بسته غذاهای رژیمی خورشاد استفاده کرده اند و حاصل آن بسیار موفق بوده است بدون هیچگونه عوارض جانبی.

بسته های غذای رژیمی خورشاد را میشود که برای فقط نهار یا شام یا یک روز دریافت کرد؟

نه، خورشاد که تهیه غذا نیست. ما یک مرکز تخصصی کاهش وزن و لاغری هستیم. مخاطب ما برای رژیم گرفتن و رسیدن به اندام ایده آل به ما مراجعه می کند یا گاهی با بیماری هایی مثل دیابت و کبد چرب مواجه است. برای رسیدن به هر کدام از این اهداف نیاز به زمان است، نیاز به برنامه ریزی است. دنبال یک تاثیر بلند مدت و همیشگی هستیم تا لایف استایل و سبک زندگی فرد را اصلاح کنیم. شروع برنامه رژیم غذایی شاید با یک تلفن ده دقیقه ای شکل بگیرد، ولی مشاور تغذیه حدود نیم ساعت وقت می گذارد تا برنامه رژیم غذایی مناسب را برای مشترک طراحی کند.

بعد از آن چند روز نیاز است تا مشترک با برنامه رژیم غذایی و نوع غذاها آشنا شود، در عین حال مشاور نکات کوچک ولی بسیاری مهمی را اندک اندک به مشترک آموزش می دهد. یک مطلب دیگر هم این است که فردی که می خواهد لاغر شود باید که مصمم و جدی باشد و خود را به برنامه مقید کند. 

من به عنوان فردی که پیش از این خیلی چاق بودم، همیشه یادآوری میکنم که چاقی مثل اعتیاد است، خیلی ها ته دلشان نمی خواهند لاغر شوند، بلکه ناخودآگاه تلاش می کنند به دیگران بگویند که من هر کاری میکنم لاغر نمیشوم. یعنی حتی ممکن است بگویند من «یک روز» رژیم لاغری خورشاد را گرفتم و لاغر نشدم!

ما برای قدم اول نیازمند زمانی حداقل دوهفته ای هستیم تا مشترک بتواند واقعا تاثیر تغذیه و رژیم غذایی خورشاد را ببیند و آموزش های مشاور را اجرا کند. البته ثبت نام دو هفته ای است، ولی اگر مشترک به هر دلیلی بخواهد ادامه ندهد، در هر لحظه مانده حساب وی را تسویه می کنیم. ولی این اتفاق عملا خیلی به ندرت رخ می دهد.

پنج عامل موثر در کالری رژیم لاغری   خورشاد

 واقعا چطور میشود غذاهایی مثل باقالی پلو یا حتی همبرگر و لازانیا را رژیمی کرد؟

امینی :جواب این سوال یک کلمه است :علم. وقتی دانش چیزی را داشته باشید و بتوانید از آن درست استفاده کنید، همه چیز ممکن است. خورشاد بیش از دویست غذا را رژیمی طراحی کرده است، همانطور که گفتید از غذاهای سنتی مثل کوفته و آبگوشت رژیمی گرفته تا خورش ها و غذاهای فرنگی مثل همبرگر و لازانیا. همه غذاهای خورشاد جدول ارزش غذایی مشخص و دقیقی دارند، مطابق استاندارد FDA آمریکا. همه گروه های غذایی را شامل میشوند و نسبت علمی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی دارند. از این نظر کاری که خورشاد کرده است واقعا منحصر به فرد است.

قیمت بسته های رژیمی چطور است؟

خورشاد به شما تنها غذا نمی دهد. خورشاد برنامه ای است برای رسیدن به اندام ایده آلی که در ذهن دارید. روشی است برای مدیریت دیابت یا کبد چرب. در حالیکه افراد زیادی دنبال عمل های لاغری چند ده میلیونی هستند و بعضا حتی تغییراتی بدون جبران به دستگاه گوارش خود وارد می کنند و یا از دارو و نوشیدنی هایی استفاده می کنند که بعد از یکی دو سال معلوم می شود که هیچ تاثیری به جز عوارض جانبی نداشته اند.

خورشاد یک برنامه دقیق، بدون هیچ ماده غیر طبیعی و همراه با مشاور اختصاصی به شما می دهد که می توانید ماهانه تا 4 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید. یعنی در ظرف دو ماه می توانید 8 کیلو وزن کم کنید، یک مشاور حرفه ای هم دارید، هیچ کاری هم نیاز نیست که شخصا انجام دهید.

با این اوصاف فکر میکنم که خورشاد ساده ترین، موثرترین و در عین حال به صرفه ترین روش کاهش وزن است.به نوعی یک سرمایه گذاری بلند مدت در سلامت خودتان با هزینه ای بسیار معقول انجام می دهید. به هر حال بسته غذاهای رژیمی به همراه خدمات مشاوره خورشاد ارزان نیست ولی در مقایسه و با توجه به کیفیت و خدمات معقول است.

خورشاد – موثر ساده خوشمزه

ولی اگر کسی نتواند از بسته های غذای رژیمی خورشاد استفاده کند و یا در تهران زندگی نکند و یا رژیم غذایی دیگری بخواهد، چه پیشنهادی دارید؟

ابتدا یک توضیح کوتاه بدهم. سال گذشته 72 میلیارد دلار در آمریکا هزینه لاغری و کاهش وزن شده است. با توجه به اینکه معمولا افراد چاق دنبال معجزه و روش های سریع هستند، این باعث می شود که همواره روش ها یا دستگاه های جدیدی با وعده های اعجاب انگیز معرفی می شوند و اتفاقا تعداد زیادی مخاطب را جذب می کنند و بعد از مدتی از تب و تاب میافتند و مردم متوجه می شوند که چندان کاربردی نیستند، ولی دوباره یک چیز جدید معرفی می شود. در ایران هم شرایط مشابه است. حتی برخی از این روش ها ادعا میکنند که در مدت زمان کوتاهی می توانید وزن زیادی را کم کنید، در حالیکه تحقیقات آکادمی و دانشگاهی کاهش وزن بیش از 4 کیلوگرم در ماه را منع می کنند چون به بدن آسیب می زند. این روش ها نه سلامت به همراه میاورند و نه تناسب اندام ماندگار.

تغذیه و رژیم غذایی خورشاد

بنابراین لطفا از هر روشی که بر اساس رژیم غذایی درست و علمی نیست، اجتناب کنید. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امکانات جدیدی به وجود آمده است. خورشاد حدود سه سال پیش یک اپلیکیشن رژیمی و کالری شمار را تولید کرد که هم روی آیفون و هم روی اندروید کار می کند. این اپلیکیشن رژیم لاغری که دیتابیس نسبتا کاملی از خوراکی ها و نوشیدنی ها دارد، کالری شماری و تعیین میزان کالری مورد نظر روزانه را انجام می دهد و یک رژیم غذایی مناسب را طراحی می کند. ضمنا میزان کالری سوزانده شده از ورزش را هم محاسبه می کند.

چند ویژگی منحصر به فرد دیگر هم این اپلیکیشن دارد :یک، نسبت کربوهیدرات، پروتئین و چربی مصرفی روزانه را نشان می دهد، دیگر آنکه می توانید غذای مورد علاقه خود را بسازید و جدول ارزش غذایی و  انرژی آنرا محاسبه کنید، در عین حال نمودارهای تخصصی متعددی هم در اختیار کاربر قرار می دهد. همه این قابلیت ها در یک اپلیکیشن رایگان در اختیار شما قرار دارد.

این اپلیکیشن رایگان با 11 قابلیت ویژه  در حال حاضر شصت هزار کاربر دارد و تنها اپلیکیشن رژیم غذایی فارسی در اپل استور است. البته بازارهای اپلیکیشن های اندروید داخلی زیاد خورشاد را مورد توجه قرار ندادند چون که رایگان است و آنها اپ هایی را معرفی میکنند که پولی هستند! به هر حال اپلیکیشن رژیم لاغری و کالری شمار خورشاد تمام قابلیت های یک اپلیکیشن قوی بین المللی مثل Lose It یا MyFitnessPal را دارد در عین حال که کاملا بومی سازی شده است.

اپلیکیشن کالری شمار آنلاین خورشاد

اگر کسی در تهران زندگی نمیکند و یا به هر دلیلی نمی تواند از بسته غذاهای رژیمی خورشاد استفاده کند، پیشنهاد من اپلیکیشن رایگان خورشاد است. ولی واقعیت و آمار به هر حال درصد بالای موفقیت بسته غذای رژیمی را نشان می دهد، چون کالری شماری یک قسمت کار است، ولی تهیه و پخت انواع غذاها بصورت رژیمی، راحتی و سهولت رژیم گرفتن و مهم تر از همه داشتن مشاور آگاه، دلسوز و همراه آگاه خیلی در موفقیت تاثیر گذار است. اگر بیماری یا شرایط خاصی دارید حتما با متخصص تغذیه صحبت کنید.

پس خورشاد هم بسته غذای رژیمی تولید می کند و هم اپلیکیشن رژیم غذایی دارد؟

دقیقا همینطور است هرچند خورشاد خدمات دیگری هم دارد. حتما به وبسایت www.khorshad.com مراجعه کنید. خورشاد دو سه سالی است که طرح پایش رشد برخی از مدارس منطقه یک تهران را انجام می دهد. از امسال پایش رشد کودکان و نوجوانان را رایگان و به صورت الکترونیک در وبسایت انجام می دهیم که هر کسی از هر جا می تواند شخصا پایش رشد فرزندان خود را انجام دهد. این خیلی نکته مهمی است چون طبق تحقیقات اکثر کودکان چاق در بزرگسالی هم چاق خواهند بود.
پایش رشد قد و وزن کودک غذای رژیمی و اپلیکیشن رژیمی خورشاد
پایش رشد و پیشگیری برای خورشاد خیلی مهم است. غیر از این، در وبسایت خورشاد یک دانشنامه تغذیه خیلی خوب داریم، به علاوه بخش پرسش های متداول با حدود یک صد پرسش که توسط تیم تغذیه خورشاد پاسخ داده شده اند.

 واقعا فکر نمی کردم که مرکز تندرستی خورشاد این همه خدمات و محصولات متنوع داشته باشد.

امینی:از لطف شما سپاسگزارم. شخصا به خاطر کودکی، نوجوانی و جوانی چاقی که داشته ام این معضل اجتماعی برایم خیلی اهمیت دارد. نقطه ای که امروز خورشاد در آن قرار دارد حاصل تلاش ده ها نفر در طول هفت سال گذشته است. خانم محموداف به عنوان مدیر عامل شرکت و پایه گذار اصلی کل مجموعه، و همچنین تیم تغذیه ای که در این سال ها با ما همکاری کرده اند خانم ها شناسا، سراجی نژاد، سعیدی، اسماعیل زاده، باقری، حسینی، افضلی، پرندوش، خرسند و آقایان بازیار، فاضلیان و ملک محمدی و چندین مشاور دیگر که در مقاطع مختلف در کنار خورشاد بوده اند. همچنین همه همکارانی که در تولید، کنترل کیفیت، توزیع، خدمات مشتری و تکنولوژی صبورانه و دلسوزانه همواره در تلاش برای بهتر بودن و پیشرفت هستند.

بازدید : - بار دسته بندی : رژیم و تغذیه تاريخ : 17 ژوئن 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.